Medic veterinar generalist

Job Nummer: 1

90001 constanta, Rumänien

Über uns

Suntem în căutarea unui medic veterinar generalist pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă îți place să lucrezi cu animalele și ai o pasiune pentru medicina veterinară, aceasta este o oportunitate excelentă pentru tine.

Stellenbeschreibung

Efectuarea examenelor medicale și diagnosticarea afecțiunilor animalelor
Prescrierea și administrarea tratamentelor adecvate
Realizarea intervențiilor chirurgicale și a procedurilor medicale necesare
Consilierea proprietarilor de animale cu privire la îngrijirea și nutriția acestora
Monitorizarea stării de sănătate a animalelor și evaluarea rezultatelor tratamentelor
Întocmirea și menținerea înregistrărilor medicale ale animalelor
Colaborarea cu echipa veterinară pentru a asigura o îngrijire de calitate pentru animale

Anforderungen

Diplomă de medic veterinar și înregistrare în Colegiul Medicilor Veterinari
Experiența anterioară în medicina veterinară generală constituie un avantaj
Abilități excelente de comunicare și relaționare cu proprietarii de animale
Capacitatea de a lucra în echipă și de a lua decizii în situații de urgență
Atenție la detalii și abilități bune de organizare
Flexibilitate și disponibilitate pentru program de lucru în ture

Wir bieten

Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și plin de satisfacții
Posibilitatea de a dezvolta abilități și cunoștințe în diverse domenii ale medicinii veterinare
Colaborarea cu o echipă de profesioniști dedicați și pasionați
Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv
Oportunități de avansare în cadrul organizației